Altınoluk

BÖLGEDEKİ VİLLA SAYISI...
ŞU ANKİ HAVA DURUMU...°

Altınoluk; Balıkesir ili, Edremit ilçesine bağlı bir beldedir. Edremit-Çanakkale karayolu üzerinde, Edremit’ e 25 km. mesafededir. Kuzeyinde Kazdağları (İda Dağı), güneyinde Ege Denizi (Edremit Körfezi) yer alır. Mitolijide, Truva-Dikili arasındaki Ege kıyılarına Işıklar Sahili denilmektedir.

Altınoluk; Işıklar sahilinin kıyısında, Efsanevi İda Dağını eteğinde, yemyeşil kutsal zeytin ağaçlarının-masmavi Ege’ye aktığı bir güzellikler beldesidir. İsviçre Alplerinden sonra dünyanın en yoğun oksijenini insanlığa sunan, 365 gün yeşil bir doğaya sahiptir. Bin pınarlı Kaz Dağından gelen kaynak suları, çeşmelerinden sağlıklı ve tertemiz akar.

Eşsiz bir doğaya, 450 yıllık geçmişe ve kentsel Sit alanına sahip olan Altınoluk’un en önemli kültürel zenginliği, tarihi Antandros kentidir. Yaklaşık 2800 yıllık geçmişe dayalı bu Arkeolojik zenginlik, Geçmişten Geleceğe kent ve yaşam kültürümüzede ışık tutan en önemli kaynaktır. 

Doğal güzelliklerinin yanısıra ve belki daha önemli olarak Tarihsel Birikimlere sahip olan Altınoluk’un, eski köy yerleşimi, kentin kuzeyinde bulunan tepede yer alır. 1927 yılına kadar adı, Papazlık olarak geçen köye ait ilk veriler 16 yy. başlarında Kanuni Sultan Süleyman’ın saltanatının ilk yıllarında yapılan sayımlara kadar uzanıyor. 

Altınolukta geçmişten beri süren bu yaşamın günümüze uzanan izleri olan Rum ve Türk sivil mimarlık örnekleri, kültürel birikimimizin en önemli tanıklarıdır. 1991 yılında Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından Kentsel SİT ilan edilen Altınoluk köyünde 36 adet yapı tescil edilmiştir. Köyün hemen güney eteğinde ve SİT alanına dahil edilen, Altınoluk Antandros Amfi Tiyatrosu 1994 yılında yapımına başlanıp, 1997 yılında bitirilen çok önemli bir kültür ve sanat mekanıdır, ve sanki, kentsel SİT’ in tamamlayıcısı olmuştur.

Altınoluk sahillerinde misafirlerin dinlenmesi ve hoşça vakit geçirmesi, yiyip içmesi için cafe, bar, restoran ve özel güneşlenme alaları ve iskeleler bulunmaktadır. Restaurantlarda taze ve leziz deniz ürünleri, yöresel yemekler sunulmaktadır.

Altınoluk kiralık yazlık villaları dayalı döşeli olarak kiralanmaktadır. Villa içerisinde modern oturma grubu, tüm beyaz eşyalar, rahat ve geniş yataklar, mutfak araç ve gereçleri, temiz nevresim ve havlu takımları, TV, uydu anten, internet için modem vardır. Altınoluk kiralık villalar misafirlerin ihtiyaç ve zeklerine göre farklı konumlarda yer almaktadır ve Altınoluk’un en güzel manzarasına sahiptir. 

Merak Ettikleriniz

Villa tatili hakkında en çok merak edilen başlıklar

Sorular ve Cevapları

Aklınıza takılan tüm soruları sayfamıza yazabilir hızlıca cevaplara ulaşabilirsiniz yada daha önce cevaplanmış soruları inceleyebilirsiniz.

Soru Sor

Neden Hepsi Villa

Hepsi Villa, sahip olduğu geniş portföy ile size en uygun villaları sunar. Kiraladığımız villaların belirli kalitede olmasını denetler. Müşterilerine karşı dürüst ve güvenilir olmayı, müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımayı ilke ediniriz. Firmamız, tatilinizin başlangıcında ve tatil sürecinde hep yanınızdadır.

Ayrıntıları Göster

Özel Hizmetler

Hepsi Villa, tatilinizi en konforlu şekilde geçirmeniz için her türlü hizmeti sunar. Villarımız konaklama öncesinde temizlenir, gerekirse konaklama sürecinde size özel söför, temizlikçi, ahçı, güvenlik tahsis edilebilir. Her türlü isteğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıntıları Göster

Yukarı