Orhaniye
BÖLGEDEKİ VİLLA SAYISI...
ŞU ANKİ HAVA DURUMU...°

Orhaniye Kiralık Villa ⭐ HepsiVilla’dan Orhaniye Villa Kiralama Hizmeti

Orhaniye, Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı bir mahalledir.Orhaniye, Marmaris’in 30 km güneybatısında ve Turgut’tan 2.5 km ileride yer almaktadır.Muhteşem doğası özellikle geniş çam ormanlarıyla dikkat çeken Orhaniye’nin denizi ve plajları da bölgenin ün yapmasında önemli paya sahiptir.Ayrca Orhaniye’nin en çok ilgi gören yerlerinden birisi de Kızkumu Plajı’dır.Burasıyla alakalı değişik efsaneler yer almaktadır.Bu efsanelerden birincisine göre Bybassos Kralı’nın kızı güzel prenses ile bir balıkçı birbirlerine aşık olurlar. Geceleri prenses gizlice sahile çıkıp balıkçı ile buluşur. Buluşma için elinde bir kandille beklediği yeri işaret etmekte ve balıkçı ışığı görünce küreklere asılıp sandalıyla buluşma yerine gitmektedir. Kral, kızının geceleri balıkçı ile gizlice buluştuğunu öğrenince bir gece askerlerini prensesin peşinden gönderir. Kız kumsala iner kandili yaktığında askerler onu yakalar. Askerler balıkçıyı yakalamak için kandili sallamaya devam eder. Prenses ellerinden kurtulup denize doğru koşmaya başlar ve bir mucize gerçekleşir; denizde attığı her adım kuma dönüşür arkasından koşan askerler ise denize gömülür. Kız balıkçıya kavuştuğu sırada bir asker okunu delikanlıya doğru sallar. Ok balıkçıya değil prensese saplanır ve prenses orada ölür. Su, prensesin kanı ile kırmızıya boyanır. Prensesin öldüğü yerde kumsal son bulur. Delikanlı okla öldürülen prensesi alıp kayığıyla ortadan kaybolur ve bir daha ikisini de gören olmaz.

İkinci efsaneye göre Bybassos Kenti’nin kralı, düşmanlarıyla giriştiği uzun yıllar süren savaşı kaybeder. Krallığın güzelliğiyle meşhur prensesi,Kenti ele geçiren düşmanlardan kaçmaya çalışır. Deniz kıyısına gelen ve yüzme bilmeyen prenses gerçekleşen mucize sonucunda eteğine doldurduğu kumları serptikçe deniz üzerinde bir yol oluşmaya başlar. Havanın karanlık olması nedeniyle yolunu kaybeden prenses, eteğindeki kumlar bitince boğularak yaşamını yitirir

Merak Ettikleriniz

Villa tatili hakkında en çok merak edilen başlıklar
Sorular ve Cevapları

Aklınıza takılan tüm soruları sayfamıza yazabilir hızlıca cevaplara ulaşabilirsiniz yada daha önce cevaplanmış soruları inceleyebilirsiniz.

Soru Sor

Neden Hepsi Villa

Hepsi Villa, sahip olduğu geniş portföy ile size en uygun villaları sunar. Kiraladığımız villaların belirli kalitede olmasını denetler. Müşterilerine karşı dürüst ve güvenilir olmayı, müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımayı ilke ediniriz. Firmamız, tatilinizin başlangıcında ve tatil sürecinde hep yanınızdadır.

Ayrıntıları Göster

Özel Hizmetler

Hepsi Villa, tatilinizi en konforlu şekilde geçirmeniz için her türlü hizmeti sunar. Villarımız konaklama öncesinde temizlenir, gerekirse konaklama sürecinde size özel söför, temizlikçi, ahçı, güvenlik tahsis edilebilir. Her türlü isteğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıntıları Göster

X
Deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi
Yukarı Whatsapp Telefon