Fethiye
BÖLGEDEKİ VİLLA SAYISI...
ŞU ANKİ HAVA DURUMU...°

Fethiye Kiralık Villa

Fethiyede villa kiralamak isteyen misafirler için ön bilgiler. Akdeniz Bölgesi’nin önemli tatil merkezleri arasında yer alan Fethiye, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Fethiye, yerli yabancı her yıl yüz binlerin akın ettiği; plajları, koyları ve doğal güzellikleriyle yaz turizmin göz bebeği haline gelmiş en önemli tatil merkezlerinden birisidir. Yaz turizmindeki popülaritesi kadar yüzyıllar boyunca büyük uygarlıklara ev sahipliği yapmış olması, tarihi miraslar sayesinde kültür turizmi açısından da oldukça gelişmiş bir kent olup dört mevsim turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. 

Benzersiz coğrafyası, endemik bitki örtüsü ve dünyaca ünlü koylarıyla, tatil severlere gezip görebilecekleri yerler açısından oldukça geniş bir çeşitlilik sağlamasının yanı sıra sunduğu aktivitelerle birlikte tatilinizde unutulmaz anlar yaşama fırsatı da barındırır. Bu eşsiz güzellikler arasında en önemli kriterlerden biri olan konaklama süreci ise villa kiralama tatillini en çok tercih edilen konaklama opsiyonu olarak üst noktaya taşır. 

Fethiye  Villa Kiralama

Fethiye kiralık villa denince akla gelen firmamız HEPSİ VİLLA, bu muhteşem tatil beldesinde kusursuz bir tatil geçirebilmeniz için birbirinden şık ve her bütçeye uygun geniş bir portfoye sahiptir. Tatil deneyimizinizi daha özel ve farklı kılan villalarımız, Fethiye Villa Kiralama hizmetini profesyonel ve maksimum memnuniyet anlayışıyla misafirlerimize sunar. Güvenilirlik anlayışının yanı sıra villa kiralama sektöründeki uzun yıllar boyunca kazadığımız tecrübe sayesinde de lider firmalardan biri olarak tercih edilmektedir.

Fethiye kiralık villa alanında tüm bu doğa harikalarıyla iç içe geçen villalarımız, tarihi dokulara ve doğanın tüm güzelliklerine şahit olabileceğininiz yerlerde konumlanmıştır. Her yıl yerli ve yabancı yüzbinlerce misafirimizin kiralamız olduğu lüks ve konforlu villalarımız ile Fethiye kiralık villa altternatifleri arasında en zengin çeşitliliğe sahiptir. Yolu Fethiye tarafına düşen misafirlerimiz için tatilinizin harika bir villa deneyiminin yanı sıra, dünyaya nam salmış göz alıcı turkuaz mavisi rengi deniziyle, doğa harikası lagünüyle, ödüllü plajıyla herkeste merak uyandıran ve turistlerin akınına uğrayan Ölüdeniz Plajı olacaktır.

Plaj ve denizinin yanı sıra en önemli ekstrem sporlardan birisi olan yamaç paraşütünün en önemli merkezlerinden birisi olan Ölüdeniz, doğa ve su sporları gibi aktivite yönünden birçok alanda çeşitlilik sunmaktadır. Bununla beraber vaktinizi dolu dolu geçirebileceğiniz kafeler barlar ve turistik çarşı gibi imkanları da bulunmaktadır. 

Fethiye Villa 

Fethiye’nin bir diğer önemli turizm noktası, hem merkezi hem de şirin ve masalsı köylerinde konumlanan villalarımızdır. Yaz kış fark etmeksizin turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Kayaköy sessiz sakin ve huzurlu bir tatil için Fethiye villa turizminin en rağbet gören bölgelerinden birisidir. 1923 yılındaki mübadele ile Rumlar tarafından terkedilen köye Türkler yerleşmiş, ancak zamanla göç ede ede bölgede insan kalmamıştır. Yaklaşık üç bin beş yüz konut, iki kilise ve şapellerin bulunduğu, büyüleyici atmosferiyle daima turistlerin akınına uğrayan antik kent, Fethiye’nin sembollerinden birisi haline gelmiştir.

Bu tarihi manzaraya eşlik ederek Fethiye’de villa tatili yapmak isteyen misafirlerimiz Ölüdeniz gibi bir diğer ünlü plaj olan Çalış ise kilometrelerce uzunluğundaki kumsalı, kordonu, kafeleri ve hediyelik eşya satan mağazalarıyla yoğun ilgi gören noktalardan birisidir. Bu yerlerin yanı sıra tatil severlerde çokça merak uyandıran, 1995 yılında 1.derece doğal sit alanı ilan edilen ve her türlü yapılaşmaya kapatılmış olan, milyarlarca kelebek çeşidine ev sahipliği yapan KELEBEKLER VADİSİ’dir.

Karadan ulaşımın olmadığı bu vadiye Ölüdeniz’den kalkan teknelerle ulaşım sağlayabilir, giderken mavi yeşil yansımalarıyla meşhur olan Mavi Mağara’ya uğrayabilirsiniz. Her tercihe hitaben gezilecek bir yerin bulunduğu Fethiye’de sıcaktan bunalan serinleyecek bir yer arayan misafirlere özel, tabiatın eşsiz güzellikteki bir sunumu olan SAKLIKENT KANYONU bulunmaktadır. Uzunluğu 18 km, yüksekliği ise yer yer 600 m ye kadar ulaşan kanyonda serin sular içerisinde ilerlerken kayalıkların arasından gökyüzünü izleyebilir, kanyonda yer alan çamur banyolarında çamur banyosu yapabilir, rafting gibi aktivitelere katılabilir ve alabalık gözleme restoranlarında yemek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Doğa ve spor tutkunu olan misafirlerimiz için biçilmiş kaftan olarak adlandırabileceğimiz yer ise ülkemizin 535 km ile en uzun yürüyüş yolu olan LİKYA YOLU’dur. Likya Yolu Fethiye’de başlayan Antalya’da son bulan bu yolda yürürken 19 antik kent bulunmaktadır. Trekking keyfinin yanı sıra tarihi kentlere de vakit ayırabilirsiniz. Tüm bu gezi rotalarının dışında gelmişken mutlaka görmeniz gereken sembol noktalardan bazıları şunlardır. Geçmişi M.Ö. 4. yüzyıla dayanan kayaların oyularak yapıldığı Amintas Kral Mezarları, Paspatur Çarşısı, Aşıklar Tepesi..

Bu ve bunlar gibi daha birçok gezi rotasının bulunduğu, çeşitlilik konusunda derya deniz olarak adlandırabileceğimiz Fethiye bölgesinde tatil yaparken gözlerden uzak unutulmaz bir villa deneyimi yaşamak isteyen tatil severler için de Fethiye Villa Kiralama alternatifleri en çok talep gören tatil alternatifleri arasındadır. Tatil severler; otel, pansiyon veya apart gibi konaklama seçeneklerinin yanı sıra hiçbir zamansal unsura ve ortak bir alan paylaşmaksızın her zevke ve tercihe uygun, farklı kapasite ve özelliklerde, her isteğinize cevap verecek şekilde dizayn edilmiş, size ev konforunu aratmayacak niteliklerdeki villalarımızdan birisini kiralayıp dolu dolu bir tatil yaşayabilirsiniz.

Fethiye villa kiralama sayesinde balayı villaları, muhafazakar villa, evcil hayvan izinli villalar, lüks villalar vb. daha birçok villa alternatifi arasında her kritere uygun en mükemmel kiralık yazlık villayı rahatlıkla bulabilirsiniz. Fethiye Kiralık Villa alanında en zengin seçenekleri barındıran sitemiz, her zaman olduğu gibi bugün de hizmetinizdedir. 

Fethiye çok eski çağlardan beri oldukça önem arz eden bir yerleşim merkezidir. Antik dönemde” Işık Yurdunun insanları” anlamına gelen Likyalılar bu kente sahip olmuş ve Telmessos adıyla anılmıştır. Telmessos (Fethiye) M.Ö.545 (6. YY.) tarihinde Perslerin egemenliğine girmiş, M.Ö.333 (4.YY.) tarihinde kent Büyük İskender’e teslim olmuştur. Büyük İskender’in ölümünden sonra Telmessos bir süre Mısır Kralı Ptalomus’un egemenliğinde kaldıysa da daha sonra Roma İmparatorluğu’nun işgaline uğramış ve kentin adı bu dönemde “uzak diyar” anlamına gelen Meğri (Makri) ismiyle anılmıştır.

Roma İmparatorluğunun ikiye bölünmesinden sonra Fethiye (Meğri) Doğu Roma/ Bizans İmparatorluğunun sınırları içinde kalmıştır. 1282 yılında Menteşe Beyliğinin kurucularından Menteşe Bey, Meğri’yi Bizanslıların elinden almıştır. 1424 yılında ise Osmanlı topraklarına katılmıştır. Osmanlı döneminde halk arasında Beş kaza diye anılan Meğri (Makri); 1874 yılında Menteşe Livasına bağlı bir kaza haline dönüştürülmüştür. Cumhuriyetin kurulmasıyla beraber Muğla İline bağlanan ilçenin ismi 1934 yılında;1913 yılında Şam’dan havalanarak bir süre sonra Teberiye yakınlarında uçağı düşürülerek şehit olan ilk pilotlarımızdan Fethi Bey’in ismi anısına Fethiye olarak değiştirilmiştir.

Fethiye; köklü tarihinin yanı sıra eşsiz doğal güzelliklerle bezenmiş coğrafyası, endemik bitki örtüsü, dünyaca ünlü plaj ve koyları sayesinde tatilseverlerin uğrak noktası haline gelmiş en önemli turizm merkezlerinden birisidir.Gerek kültür turizmi gerekse de yaz(deniz) turizminin en güzel örneklerinin yer aldığı Fethiye’de gezip görebileceğiniz yerlerin listesi sizin için derlenmiştir.

1.Ölüdeniz: Maviyle yeşilin eşsiz buluşmasını gözler önüne seren Ölüdeniz; benzersiz denizi , florası sayesinde dünyanın en güzel plajları arasında yerini almıştır.

2.Kayaköy:Antik Dönemde Karmylassos olarak bilinen Kayaköyü’nün geçmişi filolojik verilere göre M.Ö.3. binlere kadar gitmesine karşın mevcut kalıntılara M.Ö.4.yy.dan daha aksiye giden buluntu henüz ele geçmemiştir. Kentte yamaca dayalı olarak izlediğimiz yapı gruplarının tamamı Osmanlı imparatorluğunun geç dönemlerinde azınlıklara tanınan haklarla 19.yy.ın II. Yarısı ile 20.yy.ın ilk çeyreğinde iskan edilen Rumlarca yapılmıştır. Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluş yıllarında bölgede yaşayan Rumların batı Trakya’daki Türkler ile mübadele edilmesi sonucu boşaltılan kentteki yapıların ahşap olan kapı pencere ve üst örtü sistemlerinin doğal etkenler ile tahrip olmasıyla kent hayalet bir şehir görünümü almıştır.

Terk edilen kentte kullanıldığı dönemde her biri 50 m2. den büyük olmayan manzara ve ışık açısından birbirinin önünü kapatmayan genellikle alt katları kiler hüviyetinde ikişer katlı, girişte çatıdaki yağmur sularının toplandığı zemin altı sarnıçlarının olduğu 350-ila 400 konut bulunmaktadır. Konutların yanı sıra evlerin arasına serpiştirilen çok sayıda şapel, 2 büyük kilise, 1 okul binası ile 1 gümrük binası yer almaktadır.

3.Kelebekler Vadisi: Kendine has güzelliklerinden dolayı birinci derecede doğal sit alanı kabul edilen Fethiye Kelebekler Vadisi, birçok kelebek türünü bünyesinde barındırmakla beraber denize girmek ve kamp açısından da ideal seçeneklerden birisidir.

4.Saklıkent Kanyonu: Saklıkent kanyonu Türkiye’nin en uzun kanyonudur. Kanyonun yüksekliği ise 300 metredir. Suyun kolayca aşındırabileceği kalkerli arazide fay çatlaklarının da yardımıyla sarp ve derin bir kanyon oluşmuştur.Buz gibi soğuk su eşliğinde yürüyebileceğiniz kanyonda bir yandan doğa harikası kanyonu incelerken bir yandan da kil maskesi yapabileceğiniz çamurlar da mevcuttur.

5.Antik Kentler: Fethiye’nin yüzlerce yıllık bir tarihi bulunmaktadır. Birçok farklı medeniyetlerin kalıntılarının bulunabileceği ilçede kesinlikle görmeniz gereken antik şehirler arasında Letoon Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Telmessos Antik Kenti yer almaktadır.

6.Fethiye Kral Mezarları: Fethiye merkeze yakın bir bölgede bulunan ve kentin simgesi halini almış, Likya Döneminden kalma doğal taşların oyulmasıyla yapılmış gotik yapılı mezarlardır.

7.Paspatur: Tarihi yapısı, eski evleri, eski evlerinde yer alan halıcısı, kilimcisinden hediyelik eşyacısına, barlarından restoranlarına kadar içinde barındırdığı renkli işletmeleriyle yerli ve yabancı tatilcilerden oldukça ilgi gören çarşıdır.

8.Aşıklar Tepesi: Fethiye’yi tepeden görebileceğiniz bir manzarayı sizlere sunmaktadır.

9.Gemiler Adası: Adanın karşısında bulunan Gemiler Koyu ve Gemiler Vadisi ile birlikte ülkemizdeki önemli doğal sit alanlarından birisidir. Bölgede yer alan en önemli koylardan birisine de sahiptir.

Fethiye’de gece hayatı denilince ilk akla gelen yer Ölüdeniz-Hisarönü Barlar Sokağı’dır.Hisarönü Barlar Sokağı dışında Paspatur da bulunan renkli eğlence mekanlarını ya da balık pazarını da tercih edebilirsiniz.

Bölgeye geldiğinizde en çok gözlemecilere rastlayabilirsiniz.Peynirli, patatesli, kıymalı gözlemelerden ziyade Fethiye yöresinde yetişen otlarla yapılmış olan otlu gözlemesi oldukça popülerdir.Ayrıca deniz ürünlerini yiyebileceğiniz çeşitli restoranlar ve balık hali bulunmaktadır.Son olarak farklı mutfakları seven misafirler için Çin, Hindistan mutfağından eşsiz lezzetler sunan restoranlar da mevcuttur.

Aktivite yönünden gelişmiş olan Fethiye’de Likya yürüyüş yolunda doğa yürüyüşü (trekking),Babadağ’da yamaç paraşütü, atlı gezintiler, atv-jip safari, dalış, yelkencilik, su sporları, rafting yapılabilmektedir.

Fethiye bölgesini ziyaret etmek isteyen tatilseverler için iki seçenek bulunmaktadır.Havayolu ve karayolu...Fethiye’ye uçakla gelmeyi tercih eden misafirler için en yakın havaalanı Dalaman olup, merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 44 km dir.Dalaman’a geldiğiniz zaman Fethiye Merkeze ulaşım için servisleri kullanabilir(havaş, mutaş), araç kiralayabilir, ya da özel transferlerden faydalanabilirsiniz.Fethiye’ye geldiğiniz zaman ise şehiriçi birçok noktaya, plajlara, koylara ulaşımı ise özel araç, toplu taşıma (dolmuş, otobüs) veya taksi ile sağlayabilirsiniz.

Merak Ettikleriniz

Villa tatili hakkında en çok merak edilen başlıklar

Sorular ve Cevapları

Aklınıza takılan tüm soruları sayfamıza yazabilir hızlıca cevaplara ulaşabilirsiniz yada daha önce cevaplanmış soruları inceleyebilirsiniz.

Soru Sor

Neden Hepsi Villa

Hepsi Villa, sahip olduğu geniş portföy ile size en uygun villaları sunar. Kiraladığımız villaların belirli kalitede olmasını denetler. Müşterilerine karşı dürüst ve güvenilir olmayı, müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımayı ilke ediniriz. Firmamız, tatilinizin başlangıcında ve tatil sürecinde hep yanınızdadır.

Ayrıntıları Göster

Özel Hizmetler

Hepsi Villa, tatilinizi en konforlu şekilde geçirmeniz için her türlü hizmeti sunar. Villarımız konaklama öncesinde temizlenir, gerekirse konaklama sürecinde size özel söför, temizlikçi, ahçı, güvenlik tahsis edilebilir. Her türlü isteğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıntıları Göster

X
Deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi
Yukarı Whatsapp Telefon