Marmaris
BÖLGEDEKİ VİLLA SAYISI...
ŞU ANKİ HAVA DURUMU...°

Marmaris Kiralık Villa ⭐ HepsiVilla’dan Marmaris Villa Kiralama Hizmeti

Dünyanın dört bir tarafından gelen turistlere ev sahipliği yapan Marmaris, Ege denizi ve Akdeniz’in buluştuğu noktada yer almaktadır. M.Ö. 3400 yıllarından günümüze kadar yerleşmesi olmuştur ve Marmaris sınırları içerisinde birçok antik kent kurulduğu bilgileri bulunmaktadır. Physkos, Bybassos, Amos, Syrna, Kastabos, Thyssanos, Larymna, Loryma, Kedrai ilçe sınırları içinde kurulan antik kentlerden bazılarıdır. Antik kentlerin kale, sur kalıntıları günümüze kadar gelmiştir. Eski Marmaris evleri korunmuştur ve çarşıya dönüşmüştür. Dört mevsim güneşin parladığı ve ısıttığı Marmaris şirin bir tatil beldesidir. 

Marmaris’e tatile gelen misafirler doğa, deniz ve eğlence ile iç içe yaşamakta istedikleri zaman sessiz sakin koylarda denize girip dinlenmekte, istedikleri zaman eğlence merkezlerinde coşmakta ve birçok aktivite içerisinde yer almaktadır. Kültür turları ile tarihi ve kültürel yerleri gezen misafirler,günübirlik yat turları ile büyüleyici koyları ve adaları gezmektedir. İsteyen misafirler araç kiralama hizmeti almakta ve Marmaris’in dünyaca ünlü Turunç, İçmeler, Beldibi, Bozburun, Armutalan gibi tatil bölgelerini gezmektedir. Marmaris’te dünya mutfağı yemekleri yapan sayısız restoran bulunmaktadır. 

Marmaris’te gezilecek yerler arasında Marmaris Kalesi, Tarihi Bedesten, Taş Han ve tarihi köprü, Hafsa Sultan Kervansarayı, Arkeoloji Parkı, Sarıana Türbesi, ibrahim Ağa Cami bulunmaktadır. Dünyaca ünlü Kleopatra Plajı, Kumlubük, Kızkumu Plajı, Dalyan, Cennet Adası, Bozukkale, Gümlücek doğa ile başbaşa büyülü güzellikler arasında rüya gibi tatil yaşatmaktadır. Tekne gezileri ile ıssız, sakin koylarda serinlenilmekte, eşsiz güzellikteki plajlarda güneşlenilmektedir. Marmaris’e gelen misafirlerin yapacağı aktiviteler arasında doğa yürüyüşü, foto safari, yat ile birkaç günlük mavi yolculuk bulunmaktadır. 

Marmaris Müzesi, Marmaris Halıca Ahmet Urkay Müzesi gezilecek yerler arasındadır ve Marmaris tarihine ışık tutan etnografya ve arkeoloji müzesidir. 

Marmaris’te otel, pansiyon ve kiralık yazlık villa, kiralık yazlık ev, günübirlik kiralık ev konaklamayı karşılamaktadır. Marmaris’e gelen ve kiralık yazlık villada kalan misafirler istedikleri takdirde havaalanı transfer hizmeti ve araç kiralama hizmeti almaktadır. 

Marmaris gerek konumu gerekse de tarihi bakımından ülkemizin en değerli yerlerinden birisidir. Eski adı Physkos olan Marmaris Karialıların yaşadığı liman kenti olarak bilinmektedir. Marmaris’ten ilk olarak ünlü tarihçi Heredot bahsetmiş ve ona göre bu kentin kuruluşu M.Ö 3000 yıllarına dayanmaktadır.Kent M.Ö 7. yy da Lidya hakimiyetine , sonrasında M.Ö 6. yy da Pers hakimiyetine girmiştir.M.Ö 334 yılında Büyük İskender kenti ele geçirir.Büyük İskender’in ölümü sonrası Seleukoslar, Bergama Krallığı, Romalılar,Bizanslılar kente hakim olurlar.13. yy da Menteşeoğulları kenti ele geçirir.1451 yılında kent Osmanlı himayesine girer.Marmaris kaynaklarda farklı isimlerle yer almaktadır.Bunlardan bazıları; Fiskos, Fineks, Marmarios, Piri Reis ise MERMERİS olarak bahsetmiştir.

Maviyle yeşilin her tonunu bünyesinde barındıran Marmaris’te gezilecek birçok yer bulunmaktadır. 1.Plajlar ve Koylar: Marmaris plaj ve koy bakımından oldukça zengin bir bölge olup, başlıca ünlü görülmesi gereken plaj ve koy listesi şu şekildedir: Turunç Plajı, İçmeler Plajı,Sedir Adası/Kleopatra Adası Plajı, Kızkumu Plajı, Kumlubük Koyu, Hisarönü Koyu, Bördübet Koyu... 2.Marmaris Kalesi:Marmaris Kalesi MÖ 1044 yılında İyonyalılar tarafından yapılmıştır.Kanuni Sultan Süleyman döneminde yenilenmiş ancak 1.Dünya savaşında topa tutularak zarar görmüş.Kalede toplam 18 adet oda, bir çeşme ve ark bulunmakta. Son olarak kale 1980-1990 yılları arasında restore edilerek 1991 yılında müze haline getirilmiş. 3.Müzeler: Bölgede Marmaris Müzesi ve Marmaris Halıcı Ahmet Urkay gibi önemli müzeler bulunmaktadır.Marmaris Müzesi ,Marmaris Kalesi’nin içerisinde yer almaktadır.Marmaris Müzesi’nde yedi kapalı bölüm bulunmaktadır. Bunlardan ikisi arkeoloji salonu olarak, biri de etnografya salonu olarak hizmet vermektedir. Kalan bölümler ise sanat galerisi ve depo olarak kullanılmaktadır.Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Müzesinin ise arkeoloji ve etnografya olarak iki bölümü var. 4.Hafsa Sultan Kervansarayı:Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Valide Hafsa Sultan için 1545 yılında yaptırmıştır. Dinlenme ve konaklama amaçlı yaptırılan kervansarayda 8 oda bulunmaktadır. 5.Eski Çarşı: Marmaris merkez çarşısı içinde yer alan Eski Çarşı , ’’Tarihi Bedesten’’ olarak da bilinir.

Marmaris gece hayatı bakımından oldukça hareketli bir bölgedir.Sabahın ilk ışıklarına kadar kesintisin eğlenebileceğiniz sayısız klüp, disko, canlı müzik yapan cafe ver barlar bulunmaktadır.

Marmaris’e geldiğiniz zaman deneyimlenmesi gereken lezzetlerden bahsetmek gerekirse; öncelikle bölgede deniz ürünleri oldukça büyük öneme sahiptir.Balığın yanı sıra Ege’nin olmazsa olmazı otlardır.Börülce ekşilemesi bölgenin öne çıkan ot yemeklerinden birisidir.Ayrıca döş dolması(Kuzu kaburgasının içi kıyma, pirinç ve ciğerle birlikte doldurulur), büryan kebabı(keçi etinden yapılır), sura dolması( Fıstık ve üzüm eklenmiş pirinç kaburgalar arasına doldurulur ardından fırına verilerek pişirilir), karışık ot salatası(Radika, hindiba, ebegümeci, kuzu kulağı gibi pek çok otun karıştırılarak yapılır),Muğla Saraylısı(tatlı) ve cızdırma önemli lezzetler arasında yer almaktadır.

Marmaris plajları ve koylarıyla nam salmış bir ilçedir.Turunç, Selimiye, Bozburun, İçmeler, Kumlubük, Çiftlik, Bördübet ve Sedir Adası gibi koyları ziyaret etmelisiniz.Mavinin her tonuna haiz bölgede gelmişken tekne turlarına mutlaka katılmalısınız.Ayrıca su ve doğa sporlarını da deneyimleyebilirsiniz.

Marmaris bölgesini ziyaret etmek isteyen tatilseverler için iki seçenek bulunmaktadır.Havayolu ve karayolu...Marmaris’e uçakla gelmeyi tercih eden misafirler için en yakın havaalanı Dalaman olup, merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 95 km dir.Dalaman’a geldiğiniz zaman Marmaris Merkeze ulaşım için servisler (havaş) kullanabilir, araç kiralayabilir, ya da özel transferlerden faydalanabilirsiniz.Marmaris’e geldiğiniz zaman ise şehiriçi birçok noktaya, plajlara, koylara ulaşımı ise özel araç, toplu taşıma (dolmuş, otobüs) veya taksi ile sağlayabilirsiniz.

Merak Ettikleriniz

Villa tatili hakkında en çok merak edilen başlıklar
Sorular ve Cevapları

Aklınıza takılan tüm soruları sayfamıza yazabilir hızlıca cevaplara ulaşabilirsiniz yada daha önce cevaplanmış soruları inceleyebilirsiniz.

Soru Sor

Neden Hepsi Villa

Hepsi Villa, sahip olduğu geniş portföy ile size en uygun villaları sunar. Kiraladığımız villaların belirli kalitede olmasını denetler. Müşterilerine karşı dürüst ve güvenilir olmayı, müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımayı ilke ediniriz. Firmamız, tatilinizin başlangıcında ve tatil sürecinde hep yanınızdadır.

Ayrıntıları Göster

Özel Hizmetler

Hepsi Villa, tatilinizi en konforlu şekilde geçirmeniz için her türlü hizmeti sunar. Villarımız konaklama öncesinde temizlenir, gerekirse konaklama sürecinde size özel söför, temizlikçi, ahçı, güvenlik tahsis edilebilir. Her türlü isteğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıntıları Göster

X
Deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi
Yukarı Whatsapp Telefon