Kayaköy
BÖLGEDEKİ VİLLA SAYISI...
ŞU ANKİ HAVA DURUMU...°

Kayaköy Kiralık Villa ⭐ HepsiVilla’dan Kayaköy Villa Kiralama Hizmeti

Kayaköy, Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan tarihi dokusuyla dikkatleri üzerine çeken eski bir antik kenttir.Kuruluşu 11. yüzyıla dayandırılan Kayaköy, Antik Likya Uygarlığı’nın Karmylassos kenti üzerinde kurulmuştur. Bölgede 19. yüzyıla kadar Rumlar yaşamış olup aktif olarak ticaretle uğraşmışlardır. Kayaköy Rumca’da ’’Levissi’’ olarak geçmektedir. Lozan Antlaşması’nda nüfus mübadelesiyle ilgili madde uyarınca bölgedeki Rumlar Yunanistan’a göç etmiş olup bu bölgeye de Türkler yerleşmiş ancak zirai zorluklar ve çevreye uyum sağlayamama gibi sebeplerden ötürü bölgeden göç etmişlerdir. Nüfus mübadelesinden sonra boş kalan köy 1957 yılında gerçekleşen Fethiye depreminde büyük zarar görmüştür. Depremden sonra kilise, şapeller ve 40 ev ayakta kalmıştır. Konum olarak Kayaköy Fethiye Hisarönü’ne 5 kilometre, Fethiye merkeze ise 12 kilometre uzaklıktadır.

Kayaköy, bünyesinde bulundurduğu tarihi dokusu, farklı mimarisi ile dikkat çeken önemli turistik bir merkezdir. Turistik alanda oldukça önemli bir yere sahip olan Kayaköy’de bölgenin tutkunu olan ziyaretçilerimize özel çok sayıda her zevke ve isteğe uygun şekilde tatil villaları mevcut bulunmaktadır.Villaların sayfalarının herbirinde villaya ait detaylı nitel-nicel özelliklerin yanı sıra; restoran, market, havaalanı,toplu taşıma, denize olan uzaklığın yer aldığı mesafe cetvelleri de bulunmaktadır.

Kayaköy Bölgesi, orman ve dağ manzarası eşliğinde bol oksijenli bir tatil yapmak isteyen misafirlerimiz için ideal bölge seçeneklerimizden birisidir. Aktivite alanından gelişmiş olan bölgede tekne turları ile geziler, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü, jip safari, kültürel geziler, foto safari, dalış ve su sporları yapılan aktiviteler arasındadır.

Muğla-Fethiye’de bulunan Kayaköy’ün geçmişi bazı kaynaklarda 11.yy bazı kaynaklarda ise 14. yy a dayandırılmaktadır.Likya Uygarlığı’nın Karmylassos kenti üzerinde Rumlar tarafından kurulmuş olan antik kentin Rumca adı Levissi’dir.Osmanlı Devleti’ne ait tahrir defterlerinden edinilen bilgiye göre kayıtlara ilk olarak Kayı Köyü ismiyle girmiştir.1900’lü yıllara kadar Rum’ların yaşadığı ve aktif olarak ticaretle uğraştığı kent, 24 Temmuz 1923 yılında imzalanan Lozan Antlaşması’nda yer alan Türkiye-Yunanistan nüfus mübadelesi maddesi uyarınca burada yaşayan Rumlar Yunanistan’a göç etmiştir.Burada yaşamaya başlayan Türk nüfus ise gerek çevre koşullarına gerekse de tarım yapabilecekleri arazi olmadığı için bölgeye uyum sağlayamayıp, göç etmişlerdir.

Fethiye’de bulunan Kayaköy, tarihi mirasıyla ön plana çıkan turizm yeridir.Özellikle Kayaköy Antik Kenti bölgenin en çok rağbet gören bölümüdür.Her ne kadar zarar görmüşse de 3500 kadar konut, 2 kilise, 9 şapel,okul, hastane,kütüphane bulunmaktadır.

Kayaköy sakin bir yerleşim yeridir.Burada konaklayan misafirlerimiz gece hayatı için 5 km uzaklıkta bulunan Hisarönü Barlar Sokağı’nı ya da merkezi tercih edebilirler.

Kayaköy’de yemek ihtiyacınızı karşılayacak birçok restoran mevcuttur.

Yamaç paraşütü, doğa gezisi, kültür turları, tekne ile ada ve koy turları, jip safari, bisiklete binme, dalış ve su sporları yapılan aktivitelerden bazılarıdır.

Kayaköy’de kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz toplu taşıma bulunmaktadır..

Merak Ettikleriniz

Villa tatili hakkında en çok merak edilen başlıklar
Sorular ve Cevapları

Aklınıza takılan tüm soruları sayfamıza yazabilir hızlıca cevaplara ulaşabilirsiniz yada daha önce cevaplanmış soruları inceleyebilirsiniz.

Soru Sor

Neden Hepsi Villa

Hepsi Villa, sahip olduğu geniş portföy ile size en uygun villaları sunar. Kiraladığımız villaların belirli kalitede olmasını denetler. Müşterilerine karşı dürüst ve güvenilir olmayı, müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımayı ilke ediniriz. Firmamız, tatilinizin başlangıcında ve tatil sürecinde hep yanınızdadır.

Ayrıntıları Göster

Özel Hizmetler

Hepsi Villa, tatilinizi en konforlu şekilde geçirmeniz için her türlü hizmeti sunar. Villarımız konaklama öncesinde temizlenir, gerekirse konaklama sürecinde size özel söför, temizlikçi, ahçı, güvenlik tahsis edilebilir. Her türlü isteğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıntıları Göster

X
Deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi
Yukarı Whatsapp Telefon