Dalaman
BÖLGEDEKİ VİLLA SAYISI...
ŞU ANKİ HAVA DURUMU...°

Dalaman Kiralık Villa ⭐ HepsiVilla’dan Dalaman Villa Kiralama Hizmeti

Dalaman, Muğla iline bağlıdır.İçerisinde yer alan Dalaman Havaalana sayesinde en önemli geçiş noktalarından birisi halini almıştır.Turizm ve ulaşım dışında Dalaman, verimli ovalarıyla da oldukça büyük bir öneme sahiptir.Bu verimli toprakların bulunduğu Dalaman’ın iklimi subtropikal iklim olarak adlandırılmaktadır.İlçenin ekonomisinde turizmin kankası yadsınamayacak kadar büyüktür.Dalaman Havaalanından yapılan girişleri karşılamak amacıyla birçok tesis kurulmaktadır.Özellikle Göcek koyları olarak bilinen Dalaman ilçe sınırları içerisinde kalan koylar yat turizmi için çok elverişlidir.Kurşunlu, Akbükü, Göbün, Boynuzbükü, ve Sarsala koyları bunların başlıcalarıdır.

Dalaman bölgesinin tarihi süreç içindeki sakinleri; Lukkalar, Lekler, Solymoslular, Kavalılar, Persler, Helenler, Atinalılar, Romalılar, Araplar, Bizanslılar, Menteşoğulları ve Osmanlılar olmuştur. Likyalılar 1600 sene bu topraklarda yaşadılar. Anadolu’da İran egemenliği döneminde Karios’un adından hareketle Karia olarak adlandırılmıştır. Osmanlı zamanında ise bölge daha çok Hidivi Abbas Paşa ile anılmaktadır. Kapıdağ semti, Likya kaya mezarları, Hippokome (At Şehri) ve Oktapolis (Sekiz Şehir) kalıntıları, Delikli Kavak semtindeki antik kent sur kalıntıları, Ardıçlı tepedeki Selçuklu surları, Hisar semtindeki eski Bizans dönemine ait şaraphane, Şerefler (Kalynda) köyündeki Karya dönemine ait kaya mezarları ve surlar, Gürköy’de Manastır tepesi, Demirci çarşısı, Gökdağ kaya mezarları, Kavaklı Dede türbesi, Ak Türbe, Ak Köprü, Cleopatra hamamı bölgenin tarihi yerlerindendir. Dalaman’ın tarihiyle ilgili herhangi bir arkeolojik kazı ya da yüzey araştırması yapılmamıştır.Ancak Antik Karya bölgesi içerisinde olduğundan, Dalaman’ın tarihinin çok eskilere dayandığı sanılmaktadır. Daha önce Köyceğiz İlçesine bağlı olan Atakent ve Dalaman beldelerinin birleşmesiyle belediye olan Dalaman, 1983’te ilçe olmuştur.Ayrıca Dalaman’da tren yolu olmamasına rağmen, tren istasyonu bulunmaktadır.

Muğla’nın en güzel ilçelerinden birisi olan Dalaman, turizm yönünden oldukça büyük bir öneme sahiptir.Dalamana geldiğinizde gezip, görmeniz gereken yerlerden bazıları; Sarsala Koyu, Sarıgerme Plajı ve Ekinci Koyu’dur.

Dalaman’da gece çıkıp eğlenebileceğiniz birçok bar ve mekan bulunmaktadır.Hatta bunlara ilaveten çevre il ve ilçelerde de gidebilceğiniz birçok gece kulübü ya da bar bulunmaktadır.

Dalaman’da et yemekleri, zeytinyağlı mezeler ve balık çeşitlerini deneyimleyebilirsiniz.

Dalaman’da yer alan eşsiz turkuaz mavisi sularına girebilir bunun yanı sıra atv-jip safari, dalış, yelkencilik, su sporları ve rafting gibi aktiviteler de yapılabilmektedir.

Dalaman bölgesini ziyaret etmek isteyen tatilseverler için iki seçenek bulunmaktadır.Havayolu ve karayolu...Dalaman’a uçakla gelmeyi tercih eden direkt havaalanına iniş yapabilir.Havaalanının merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 7 km dir.Bunun dışında bulunduğunuz il ya da ilçenin güzergahına bağlı otobüs tercih edebilir ya da özel aracınızla gelebilirsiniz.Dalaman içerisinde ise toplu taşıma ve taksiden faydalanabilirsiniz.

Merak Ettikleriniz

Villa tatili hakkında en çok merak edilen başlıklar
Sorular ve Cevapları

Aklınıza takılan tüm soruları sayfamıza yazabilir hızlıca cevaplara ulaşabilirsiniz yada daha önce cevaplanmış soruları inceleyebilirsiniz.

Soru Sor

Neden Hepsi Villa

Hepsi Villa, sahip olduğu geniş portföy ile size en uygun villaları sunar. Kiraladığımız villaların belirli kalitede olmasını denetler. Müşterilerine karşı dürüst ve güvenilir olmayı, müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımayı ilke ediniriz. Firmamız, tatilinizin başlangıcında ve tatil sürecinde hep yanınızdadır.

Ayrıntıları Göster

Özel Hizmetler

Hepsi Villa, tatilinizi en konforlu şekilde geçirmeniz için her türlü hizmeti sunar. Villarımız konaklama öncesinde temizlenir, gerekirse konaklama sürecinde size özel söför, temizlikçi, ahçı, güvenlik tahsis edilebilir. Her türlü isteğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıntıları Göster

X
Deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi
Yukarı Whatsapp Telefon