Sapanca
BÖLGEDEKİ VİLLA SAYISI...
ŞU ANKİ HAVA DURUMU...°

Sapanca Kiralık Villa ⭐ HepsiVilla’dan Sapanca Villa Kiralama Hizmeti

Sapanca, Sakarya iline bağlı; doğası ve sakin yapısıyla ön plana çıkan ilçedir.Günümüzde doğasıyla dikkat çeken Sapanca, tarihi yönden de oldukça zengin bir yerdir.İlk kez MÖ 1200 yılında Frigyalıların bölgeye gelmesiyle yerleşim yeri olarak geçmiştir.Sapanca, gerçek anlamda M.S. 378 yılında Bitanya Krallığı tarafından kurulmuştur. Doğu Roma İmparatorluğu döneminde Buanes, Sofhan ve Sofhange adıyla anılmıştır. Sapanca ve çevresinde 1075 tarihinde Anadolu Selçukluları’nın gelmesiyle bölge Ayan ve Ayan köy adıyla anılmaya başlamıştır. Haçlı Seferleri sonrasında bölge yeniden Bizanslılara geçmiştir.

İlçe Bizanslılardan, Orhan Gazi’nin kumandanlarından Akçakoca Bey tarafından alınmış ve büyük ölçüde yeniden düzenlenmiştir. Kurtuluş Savaşı’na kadar olan dönemde tekrar Yunanlıların eline geçen Sapanca, nihayet 22 Haziran 1921 tarihinde düşman işgalinden kurtarılmıştır. 1921 yılında düşman işgalinden kurtulan Sapanca’ya giren Kolordu Komutanı Kemalettin Sami paşa, 1922 yılında Sapanca İlkokulu’nun (Kemalettin Sami Paşa İlköğretim Okulu) temelinin atılmasında büyük gayretler göstermiştir. Okulu, temelinden çatısına dek askerler yapmıştır. Geri kalan kısmını, zamanın Bucak Müdürü Münir Bey yaptırmıştır. Okulun açılışı ise 1926 yılında yapılmıştır. Yine süvarileriyle Sapanca’yı düşmandan tamamen arındıran İsmail Hakkı Süerdem de ilçede yeni yolların açılması ve yapılmasında büyük emekler sarf etmiştir. 1954 yılında Adapazarı’nın il oluşundan sonra Sapanca da bu ile bağlı bir ilçe olarak, 01.09.1957 tarihinde 7033 sayılı kanunla ilçe kabul edilmiştir.1640 yılında Erzurum seyahatına giderken kasabadan geçen Evliya Çelebi, kasaba hakkında şu bilgileri vermektedir:

" Bir zamanlar İzmitli bir ihtiyar buradaki orman ve çalıları temizleyerek saban yürüttüğünden Sabancı Koca adıyla bir köy kurulur. Sonra zaman geçtikçe Mamur bir hale gelerek Kanuni Sultan Süleyman zamanında kasaba olmuştur.

Merak Ettikleriniz

Villa tatili hakkında en çok merak edilen başlıklar
Sorular ve Cevapları

Aklınıza takılan tüm soruları sayfamıza yazabilir hızlıca cevaplara ulaşabilirsiniz yada daha önce cevaplanmış soruları inceleyebilirsiniz.

Soru Sor

Neden Hepsi Villa

Hepsi Villa, sahip olduğu geniş portföy ile size en uygun villaları sunar. Kiraladığımız villaların belirli kalitede olmasını denetler. Müşterilerine karşı dürüst ve güvenilir olmayı, müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımayı ilke ediniriz. Firmamız, tatilinizin başlangıcında ve tatil sürecinde hep yanınızdadır.

Ayrıntıları Göster

Özel Hizmetler

Hepsi Villa, tatilinizi en konforlu şekilde geçirmeniz için her türlü hizmeti sunar. Villarımız konaklama öncesinde temizlenir, gerekirse konaklama sürecinde size özel söför, temizlikçi, ahçı, güvenlik tahsis edilebilir. Her türlü isteğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıntıları Göster

X
Deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi
Yukarı Whatsapp Telefon