Yeşil Üzümlü
BÖLGEDEKİ VİLLA SAYISI...
ŞU ANKİ HAVA DURUMU...°

Yeşil Üzümlü Kiralık Villa ⭐ HepsiVilla’dan Yeşil Üzümlü Villa Kiralama Hizmeti

Yeşil Üzümlü, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bğlı bir mahalledir.Fethiye merkeze 17 kilometre uzaklıktadır. Bozulmamış doğal güzelliklere sahip olan Yeşilüzümlü deniz seviyesinden 500 metre yüksekliktedir. Verimli bitki örtüsü sayesinde halk bağcılık ve zeytincilik yapabilmektedir.Ve burada çokça yetişen üzümler buraya ismini vermektedir.Yeşil Üzümlü Antik Likya’nın Cadianda Kentinin 9 kilometre uzağındadır. Yapılan gezilerde antik döneme ait kalıntılara rastlanmaktadır. Cadianda’da bulunan Kent surlarındaki örgü Kyklop duvarlarını görmek için dünyanın birçok yerinden gelen arkeoloji meraklıları tarafından Yeşil Üzümlü ziyaret edilmektedir.
Osmanlı mimarisi örneği taş evleri hala günümüzde kullanılmaktadır ve şirin bir belde olan Yeşilüzümlü ekolojik turizm açısından önem kazanmaktadır. Yörede yer alan üzüm bağları nedeniyle şarapçılıkta gelişme kaydedilmektedir. Son dönemlerde burada yaşayan yabancı sayısında da gözle görülür bir artış olmuştur. Bölgenin en bilinen özelliklerinden birisi de el geleneksel tezgahlarda üretilen ve adına dastar denilen el dokumalarıdır. Yerli ve yabancı turistler tarafından çok fazla rağbet görmektedir. 

Yeşil Üzümlü’de tatil yapan misafirler yemyeşil doğanın içinde tatil yapmakta aynı zamanda 20 dakika uzaklıkta bulunan Çalış ve Kargı plajlarında denize girmekte ve kumsalda güneşlenmektedir. Misafirler yörede dokunan Dastar adlı pamuklu kumaşın dokunuşuna tanıklık edebilirler. Ormanda yapılan doğa yürüyüşleri misafirleri zinde kılmakta ve mutlu etmektedir. Ayrıca Nisan ayında burada yetişen kuzugöbeği mantarının adını alan Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali de düzenlenmektedir. Birbirinden şifalı mantarlar bu festivalde satışa çıkmaktadır. Hem fethiye çevresinden hem de komşu illerden birçok insan bu festivale katılmak için Yeşil Üzümlü beldesine gelmektedir. 

Yerli halkın Üzümlü olarak benimsediği bu köy, sessiz, sakin ve huzurlu havasıyla her geçen gün daha çok ziyaretçiyi kendisine çekiyor. Doğa yürüyüşü, organik yaşam ve sakin zaman geçirmek isteyenler için bir cennet olma yolunda insanları kendisine hayran bırakmaya da devam ediyor. 

Merak Ettikleriniz

Villa tatili hakkında en çok merak edilen başlıklar
Sorular ve Cevapları

Aklınıza takılan tüm soruları sayfamıza yazabilir hızlıca cevaplara ulaşabilirsiniz yada daha önce cevaplanmış soruları inceleyebilirsiniz.

Soru Sor

Neden Hepsi Villa

Hepsi Villa, sahip olduğu geniş portföy ile size en uygun villaları sunar. Kiraladığımız villaların belirli kalitede olmasını denetler. Müşterilerine karşı dürüst ve güvenilir olmayı, müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımayı ilke ediniriz. Firmamız, tatilinizin başlangıcında ve tatil sürecinde hep yanınızdadır.

Ayrıntıları Göster

Özel Hizmetler

Hepsi Villa, tatilinizi en konforlu şekilde geçirmeniz için her türlü hizmeti sunar. Villarımız konaklama öncesinde temizlenir, gerekirse konaklama sürecinde size özel söför, temizlikçi, ahçı, güvenlik tahsis edilebilir. Her türlü isteğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıntıları Göster

X
Deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi
Yukarı Whatsapp Telefon