Yeşil Üzümlü

BÖLGEDEKİ VİLLA SAYISI...
ŞU ANKİ HAVA DURUMU...°

Yeşil Üzümlü Fethiye’nin yeni tanınmaya başlayan tatil beldesidir ve Fethiye merkeze 17 kilometre uzaklıktadır. Bozulmamış doğal güzelliklere sahip olan Yeşilüzümlü deniz seviyesinden 500 metre yüksekliktedir ve Geyran dağı eteğinde bulunan ovada yer almaktadır. Verimli bitki örtüsü bağcılık zeytincilik yapılmasını sağlamakta ve burada yetişen üzümlerden ismini almaktadır. Yeşil Üzümlü Antik Likya’nın Cadianda Kentinin 9 kilometre uzağındadır ve yapılan gezilerde antik döneme ait kalıntılara rastlanmaktadır. Cadianda’da bulunan Kent surlarındaki örgü Kyklop duvarlarını görmek için dünyanın birçok yerinden gelen arkeoloji meraklıları tarafından Yeşil Üzümlü ziyaret edilmektedir.
Osmanlı mimarisi örneği taş evleri hala günümüzde kullanılmaktadır ve şirin bir belde olan Yeşilüzümlü ekolojik turizm açısından önem kazanmaktadır. Yörede yer alan üzüm bağları nedeniyle şarapçılıkta gelişme kaydedilmektedir.

Yeşil Üzümlü’de tatil yapan misafirler yemyeşil doğanın içinde tatil yapmakta aynı zamanda 20 dakika uzaklıkta bulunan Çalış ve Kargı plajlarında denize girmekte, kumsalda güneşlenmektedir. Misafirler yörede dokunan Dastar adlı pamuklu kumaşın dokunuşuna tanıklık edebilirler. Ormanda yapılan doğa yürüyüşleri misafirleri zinde kılmakta ve mutlu etmektedir. Ayrıca Nisan ayında burada yetişen kuzugöbeği mantarının adını alan Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali düzenlenmektedir.

Merak Ettikleriniz

Villa tatili hakkında en çok merak edilen başlıklar

Sorular ve Cevapları

Aklınıza takılan tüm soruları sayfamıza yazabilir hızlıca cevaplara ulaşabilirsiniz yada daha önce cevaplanmış soruları inceleyebilirsiniz.

Soru Sor

Neden Hepsi Villa

Hepsi Villa, sahip olduğu geniş portföy ile size en uygun villaları sunar. Kiraladığımız villaların belirli kalitede olmasını denetler. Müşterilerine karşı dürüst ve güvenilir olmayı, müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımayı ilke ediniriz. Firmamız, tatilinizin başlangıcında ve tatil sürecinde hep yanınızdadır.

Ayrıntıları Göster

Özel Hizmetler

Hepsi Villa, tatilinizi en konforlu şekilde geçirmeniz için her türlü hizmeti sunar. Villarımız konaklama öncesinde temizlenir, gerekirse konaklama sürecinde size özel söför, temizlikçi, ahçı, güvenlik tahsis edilebilir. Her türlü isteğinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıntıları Göster

Deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi
Yukarı